Strona Główna ˇ Zarząd Koła ˇ Opłaty PZW - 2016 ˇ Wody PZW - 2016 ˇ Forum ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie NewsówNiedziela, Styczeń 19, 2020
Nawigacja

Strona Główna

Zarząd Koła
Historia Koła

ZASŁUŻENI DLA PZW

Regulamin PZW
Regulamin Zawodów
Statut PZW
Opłaty PZW - 2016
Wody PZW - 2016
Mapa wód Okręgu
Zostań Członkiem PZW
Komunikaty

Forum

Artykuły
Galeria
Filmiki

REKORDY KOŁA

Wędkarska Wiedza
Atlas Ryb
Download
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt z Adminem
Szukaj

Pogodynka
Kalendarium brań
Stan Wody - Rzeki


Na Forum
Najnowsze Tematy
medical health insur...
advice to the wonder...
primary ways of make...
you will be your foo...
decrease that asthma...
Najciekawsze Tematy
Dziś na Rybach [175]
Staw Gierwaza [94]
Zawody 2012 [56]
Mistrzostwa Koła ... [39]
czas na zmiany!!! [32]
Ostatnie Artykuły
Wybory 2013 w PZW Ve...
Zawody dla Emerytów ...
Mistrzostwa Koła 2011
MISTRZOSTWA PODLODOW...
NOCNE ZAWODY SPŁAWIK...
Linki PZW
PZW
PZW
PZW
Polecamy


Ratuj szczupaka

Dobre Sklepy
Sigma

Historia Koła

Historia kołaNiniejsza historia Koła powstała na podstawie Kroniki założonej w 1979 roku przez kol. Henryka Koślickiego oraz Pawła Adamowskiego. Początkową historię odtworzono na podstawie materiałów własnych oraz z relacji starszych członków naszego Koła. Autorami Kroniki są Adamowski Paweł do 1978 roku, Chmielecki Brunon od 1979 roku do 1985 roku, Rogaczewski Adam od 1986 roku do dnia dzisiejszego.


1.02.1957 roku został wybrany Zarząd naszego Koła. W skład, którego wchodzili koledzy:

Wiktor Koślicki – Prezes
Stefan Kurczyński – v-ce prezes
Władysław Kisielewski – sekretarz
Brunon Chmielecki – skarbnik


Oraz członkowie Zarządu: Alfons Ciara, Brunon Mokwiński, Antoni Ćwikliński, Albin Zieliński, Władysław Czajka, Bronisław Ćwikliński.

Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku zatwierdził pisemnie wyżej wymieniony skład, dnia 15.05.1957 roku.

WWW.kolo63.tnb.pl
Prezes Wiktor Koślicki wręcza zwycięzcom nagrody


1959 roku liczba członków w naszym Kole liczyła 180.Koło zaczęło współpracować z Kołami: Gdynia, Tczew, Starogard Gdański. Przez wiele lat organizowano tzw. czwórmecz, oraz brano bardzo czynny udział w zarybianiu okolicznych wód.

WWW.kolo63.tnb.pl
po czwórmeczu Pelplin – Gdynia – Tczew – Starogard


Co do dalszego rozwoju naszego Koła to wyróżnił się kol. Norbert Langowski, który zbudował trzy łodzie. Umieszczone zostały na jeziorze w Gętomiu. Prowadzono tez walkę z przyduchą, zarybiano pobliskie wody, organizowano doroczne zabawy wędkarskie w sali Cukrowni.

Przez wiele lat Prezes Wiktor Koślicki bardzo dużo uczynił dla rozwoju Koła. Praca w tym okresie nie należała do łatwych, ponieważ Koło nie posiadało swojego lokalu a mimo to liczba członków stale wzrastała.

1961 roku kol. Paweł Adamowski, jako kierownik Domu Kultury udostępnił Kołu pomieszczenia. Odbywał się tam: posiedzenia, wieczorki, był też ‘’Kącik Wędkarza’’, wyświetlano filmy o tematyce wędkarskiej.

1964 roku nowym Prezesem Koła zostaje Norbert Langowski, który tę funkcję pełnił do 1966 roku. Przez ten czas nadal wzrastała liczba członków naszego Koła.

1967 roku Prezesem zostaje Paweł Adamowski. W tym czasie ważnym wydarzeniem była utrata wód w Małych Walichnowach i jeziora w Gętomiu. W tymże roku Koło poniosło ogromną stratę. Doszło do wytrucia rzeki Wierzycy przez Starogardzkie Zakłady Przemysłowe. Przez dwanaście lat rzeka Wierzyca z bardzo rybnej, o czystej wodzie stała się cuchnącym ciekiem. Zamarło w nie jakiekolwiek życie. Te trzy główne czynniki sprawiły, że liczba członków drastycznie zmalała.

1971 roku Prezesem został Ryszard Górski. 26.04.1971 roku koło otrzymało przydział na lokal, który znajdował się przy Pl. Wolności 3. 28.07.1973 roku Ryszard Górski zrezygnował z funkcji Prezesa. W tym czasie powołano nowego prezesa Norberta Langowskiego.

1977 roku na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym dn. 23.01 nowym Prezesem zostaje Henryk Koślicki. W czasie kadencji Henryka Koślickiego w roku 1979 obchodzono jubileusz 100-lecia powstania wędkarstwa polskiego. Na dzień 31.12.1979 rok, Koło liczyło 346 członków.

1980 roku na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym za aktywną działalność w naszym Kole odznaczono:

Złotą Odznaką ‘’Zasłużonego Wędkarza’’ – kol. Balickiego Leona
Srebrną Odznaką ‘’Zasłużonego Wędkarza’’ – kol. Henryka Klimka, oraz kol. Laskowskiego Alberta.


W tym okresie intensywnie zarybiano nasze wody w Grabowie i Bobowie, oraz nadal organizowano i czynnie uczestniczono w zawodach wędkarskich. Nie zapomniano o najmłodszych wędkarzach. Z okazji Dnia Dziecka również dla naszych milusińskich organizowano zawody. Na koniec roku 1980 Koło liczyło 410 członków.

WWW.kolo63.tnb.pl


1981 do 1984 roku nadal Prezesem jest Koślicki Henryk. W Kole pozytywną działalność prowadziła Sekcja Młodzieżowa, którą prowadził kol. Karolczyk, udział w zajęciach brało około 25 młodych wędkarzy.

1982 rok, to czas stanu wojennego. W tym czasie nie nastąpił impas, lecz dalszy rozwój pracy Koła. W tym okresie Koło może pochwalić się bardzo dużą liczbą członków. Na dzień 31. 12. 1982 rok Koło liczyło aż 534 członków.

WWW.kolo63.tnb.pl


1983 roku Koło Pelplin obchodzi 35-lecie powstania. Z tejże okazji zorganizowano zawody spławikowe, w którym wzięło aż 110 zawodników. Najlepszym okazał się kol. Burczyk Jerzy.

1985 roku nadal na czele Koła stoi, Koslicki Henryk.

Od połowy lat osiemdziesiątych w Kole nie działo się nic ciekawego. Starzy działacze popadli w rutynę. Dziwną przyjęli zasadę ‘’Jeżeli się nic nie robi, nie popełnia się błędów’’. Nikt z doświadczonych wędkarzy, którzy dotychczas prowadzili młodzież nie spełniło swoich deklaracji. W niedzielny poranek 29 stycznia 1989 roku na Walnym Zgromadzeniu Koła wybrany został nowy Prezes Chmielecki Brunon. Podczas trwania kadencji prezesury zmarł kol. Chmielecki Brunon, długoletni członek naszego Koła. Długo można by było pisać o zasługach naszego kolegi.

1989 roku Prezesem Koła został kol. Ćwikliński Bogdan.

Datę 12.10.1989 rok powinni zapamiętać wszyscy wędkarze, którzy nie chcą ażeby powtórzyły się dwa lata martwicy w pelplińskich kręgach wędkarskich. W tym dniu zarząd pod przewodnictwem Prezesa Ćwiklińskiego Bogdana odbył swoje ostatnie posiedzenie.

1992 rok, niedzielny poranek, 23 lutego był dla wielu wędkarzy dniem, w którym pojawiła się nadzieja na ponowne reaktywowanie PZW w Pelplinie. W tym dniu wybrano jednogłośnie na Prezesa Massowa Józefa. Nowo wybrany zarząd miał wrócić do szczytnej działalności Koła. Po długim czasie 24 kwietnia zorganizowano zawody wędkarskie o tytuł Mistrza, Koła PZW w Pelplinie. W zawodach startowało 52 wędkarzy. Mistrzem Koła został Manuszewski Marcin osiągając 3646 pkt. W 1992 roku zmalała diametralnie liczba członków do 322.


1993 rok, to kolejna kadencja prezesury kol. Massowa Józefa. W tymże roku Koło obchodzi 45-lecie swojego istnienia.
Kolejne zawody o tytuł Mistrza Koła na rok 1994 odbyły się w miejscowości Nowe Dolno. Na koniec roku 1995 nasze koło 312 członków

1997 roku odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, funkcję Prezesa ponownie obejmuje Massowa Józef.

1998 roku nasze Koło obchodzi 50-lecie istnienia. W tym czasie Koło organizowało różnego rodzaju zawody dla dzieci i starszyzny. Nie zapomniano o rzece Wierzyca i stawie Gerwaza. Systematycznie zarybiano te wody.

WWW.kolo63.tnb.pl


2000 roku Koło w Pelplinie liczyło coraz mniej wędkarzy, czyli 264 członków.

2001-2004 rok to ponowne prezesowanie kol. Massowa Jerzego. W tym czasie reaktywowano szkółkę wędkarską dla młodzieży. Zajęcia prowadzili Karolczyk Mirosław oraz Myśliwiec Marek.

WWW.kolo63.tnb.pl


Ważnym wydarzeniem były coroczne drużynowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Tczewskiego. W 2003 roku odbył się przetarg na dzierżawę jeziora znajdującego się w Jabłowie. Z najlepsza ofertą wystąpił przedstawiciel Zarządu Okręgu w Gdańsku i przetarg wygrał. 01.03. 2003 roku jezioro Jabłowo zostało wpisane do rejestru wód PZW, a współgospodarzem jest PZW Pelplin. 25.05.2003 roku minęło 55 lat od założenia pierwszej komórki organizacyjnej PZW w Pelplinie. Od początku grudnia 2003 w dodatku do Gazety Tczewskiej ukazuje się cykl artykułów kolegi Rogaczewskiego Adama, poświęcony życiu w Kole nr 63, oraz rubryka Porady Wędkarza.

Dnia 17.03.2004 zmarł nagłą śmiercią Nasz Kolega Kloskowski Wojciech, długoletni członek zarządu. Sprawował funkcję v-ce prezesa d/s sportowych. Dnia 24.08.2004 roku odszedł także Nasz Kolega Erazm Szefleger, długoletni działacz naszego Koła.

03.01.2005 roku odbyły się kolejne wybory do zarządu. Na kolejną kadencję ponownie został wybrany Massowa Józef. Jak co roku odbyły się zawody o Mistrza Koła, z okazji Dnia Dziecka, o Puchar Prezesa oraz o Największą Rybę. 7.08.2005 roku na nadwiślańskim bulwarze odbyły się zawody spławikowe o Puchar Starosty i Dziennika Bałtyckiego. W skład pelplińskiego teamu weszli: Lemańczyk Zygmunt, Nalborski Miłosz, Ćwikliński Marek oraz Wójcik Paweł – junior. Za nie lada wyczyn można uznać złowienie prawie kilogramowego leszcza przez Pawła Wójcika. W tych zawodach nasze Koło zajęło drugie miejsce. W roku 2006 Koło liczyło 202 członków. Tak jak w poprzednich latach nasze Koło nadal czynnie uczestniczy w zarybianiu wód PZW oraz organizowaniu stanowisk do wędkowania.

Rok 2007 rozpoczął się od sprawozdania za rok 2006. Na zebraniu wręczono Srebrną odznakę ‘’Za Zasługi dla Polskiego Związku Wędkarskiego’’ koledze Markowi Myśliwcowi.

W dniu 26 czerwca 2007 roku w wieku 64 lat ‘’odszedł na wieczne łowy’’ nasz kolega oraz Prezes Koła PZW w Pelplinie Józef Massowa. Pod jego przewodnictwem pelplińskie Koło obchodziło 45-cio, 50-cio oraz 55-cio lecie powstania Koła PZW. Obowiązki Prezesa przejął Adam Rogaczewski.

2008 roku spotkanie sprawozdawcze otwiera pełniący obowiązki Prezesa Adam Rogaczewski. Ten rok jest bardzo ważny dla naszego Koła, ponieważ obchodzimy 60-cio lecia istnienia. Z tej oto okazji zostały zorganizowane zawody drużynowe. Do wspólnej rywalizacji zaproszono Koła PZW ze Smętowa, Gniewa, Skórcza oraz Tczewa. Pelpliński team reprezentowali Miłosz Nalborski, Piotr Rogaczewski oraz Marek Myśliwiec. W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęło nasze Koło.

17.05.2008 roku odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 60-cio lecia istnienia Koła.
Z perspektywy czasu można zauważyć, że pelplińskie Koło przeżywało swoje wzloty i upadki. Dzięki bezinteresownej pracy naszych kolegów możemy cieszyć się z wędkowania, gdyż to właśnie oni zarybiali wody, organizowali zawody, wyprawy i spotkania dla członków Koła i ich rodzin. I najważniejsze jest to, że strzegli jak tylko było to możliwe wody przed kłusownikami. Dalsze dzieje naszego Koła napisze historia. Lecz wszystko zależy od nas samych, młodzież nie garnie się do wędkowania, obecnie liczba członków waha się około 200. Mamy jednak nadzieję, że to się zmieni. Gdyby każdy z nas robił coś lub zrobiłby dla naszego Koła to ta krótka historia wyglądałaby zupełnie inaczej. Pomyślmy wspólnie nad dalszymi losami Koła. Wspólnymi siłami można osiągnąć wiele.Opracowanie: Aniołek :)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 375
Najnowszy Użytkownik: ephvlqewps
Ankieta
Reaktywacja strony Koła - Czy to potrzebne?

Po cholerę :)

Nie

Jest to obojętne

Tak

Czekałem na to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Corpov57
08/12/2017 19:37
[url=http://www.towa-pro-
nets.com/cgi-bin/navi/ran
k.cgi?mode=link&url=http:
//corpo-sano-it.info/xtra
size-come-funziona-parere
-recensioni-prezzo-dove-c
omprare-effetti-collatera<


Corpom31
20/11/2017 08:21
[url=http://blog.wa9sei.n
et/rank.cgi?mode=link&id=
6969&url=http://corpo-san
o-it.info/motion-free-com
e-funziona-parere-recensi
oni-prezzo-dove-comprare-
effetti-collaterali-dosag<


Merlinhoago
20/09/2017 20:55
[url=http://www.civelpinh
aopr.com.br/fonts/search.
asp?tab=107]Cialis Online Bestellen Paypal[/url] Be really clear about what kind of work you're looking for before beginning work search


Merlinhoago
07/08/2017 17:53
[url=http://www.campesato
srl.it/occhiali-da-vista-
oakley-in-titanio-346.php
]Occhiali Da Vista Oakley In Titanio[/url] Keeping you red wine choices may be even more difficult than finding


Merlinhoago
27/07/2017 00:29
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/197-gazelle-adidas-
grigie.jpg]Gazelle Adidas Grigie[/url] Analysis your daily life insurance policy thoroughly prior to signing ar


Archiwum
Pogoda
YouTube
YouTube
Przyjaciele Koła
www.mgdesign.pl/

StarFish

genlog

Koszulki

Karpiarze.pl

inf.wędkarski

wyczyn.fora.pl
wyczyn.fora.pl
Copyright © 2008-2016
by robak99___ <*))))>< ___ Wszystkie prawa zastrzeżone ®
Kopiowanie, powielanie oraz wykorzystywanie materiałów z tej strony bez zgody autorów zabronione!

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie